Skra gromi Piasta
19 lutego 2017 r. | 08:00
0

Pierwsza drużyna SKRY w sobotę 11 lutego zmierzyła się w sparingu z Piastem II Gliwice i pokonała IV-ligowca 4:0. Dla podopiecznych Jakuba Dziółki było to piąte zwycięstwo odniesione podczas zimowych przygotowań do rewanżowej części III-ligowych rozgrywek.
Piast II Gliwice to dziewiąty zespół I grupy IV ligi, ale można było oczekiwać, że rezerwy ekipy z ekstraklasy będą dla skrzaków wymagającym sparingpartnerem. Nasza drużyna zaliczyła kolejny udany sparingowy występ. Grając ofensywnie, strzeliła cztery gole i odniosła pewne zwycięstwo.
W pierwszej połowie dwie bramki dla zdobył Daniel Rumin, który wczoraj podpisał kontrakt z naszym klubem i przy Loretańskiej grał będzie przynajmniej do zakończenia sezonu 2016/17. Po przerwie trafił Piotr Nocoń, a wynik ustalili samobójczym strzałem rywale.
To było piąte sparingowe zwycięstwo skrzaków. Wcześniej pokonali cztery inne zespoły z IV ligi: 3:1 Ruch Radzionków, 6:1 KS Decor Bełk, 3:1 MKS Lędziny i 5:0 Wartę Zawiercie.
W przyszłą sobotę, 25 lutego pierwsza drużyna rozegra dwa sparingi. Zmierzy się z lokalnymi rywalami – MKS-em Myszków (boisko przy ul. Loretańskiej, godz. 11) i Rakowem (stadion przy ul. Limanowskiego, godz. 15).
Skra Częstochowa – Piast II Gliwice 4:0 (2:0)