AZS Częstochowa
Przełamanie AZS Częstochowa!
17 lutego 2017 r. | 21:42
0

Siatkarze AZS Częstochowa pokonali w Bielsku-Białej BBTS 3:1. Przeciwnik naszych siatkarzy nawet „na papierze” nie jest zespołem mocniejszym, stąd wielu kibiców liczyło na zwycięstwo AZS Częstochowa. I nie zawiodło się. Choć początek meczu nie wypadł po myśli naszych zawodników (5:2), to już na półmetku pierwszego seta było 12:10 dla AZS. Do końca pierwszej części gdy częstochowianie kontrolowali wynik.

Drugi set był bardzo zacięty, żadnemu zespołowi nie udało się odskoczyć na kilka punktów, ostatecznie w końcówce lepsi okazali się gospodarze 25: 19. W trzeciej partii Akademicy byli nie do zatrzymania. Od początku kontrolowali wynik aby ostatecznie wygrać set 7 punktami 25:18. W ostatnim – jak się później okazało – secie długo nie zanosiło się na zwycięstwo naszych zawodników. Przełamanie przyszło przy stanie 15:11 dla BBTS. W tym momencie siatkarze z Częstochowy obudzili się z letargu i szybko doprowadzili do stanu 22:16. Ostatecznie wygrali czwarty set 25:22.

BBTS Bielsko-Biała – AZS Częstochowa 1:3 (23:25, 25:19, 18:25, 22:25)
BBTS: Storozhylow, Lipiński, Grzechnik, Janeczek, Kwasowski, Gaca, Koziura (libero) oraz Czauderna (libero), Vemić, Gryc, Bieńkowski, Siek, Bartos. Trener: Rastislav Chudik.
AZS: Tomasz Kowalski, Moroz, Buniak, Grebeniuk, Szymura, Janus, Adam Kowalski (libero) oraz Polański, Szlubowski, Buczek. Trener: Michał Bąkiewicz.